Кой последно ви каза, че изхвърлянето на стари парчета пластмаса в почвата е вредно за почвата? Кой пропусна да включи в екологичната си съвест забраната на ГМО? Правим ли връзката между налагането на ГМО-ваксините и промотирането на други, уж по-екологични проблеми вместо темата за подмяната на естествената генетика и хигиена на околната (и вътрешната) ни среда?
„Другата екология“
Патрик Мур, един от основателите на „Грийнпийс“, напуска организацията през 1986 г. след 15 години работа в нея. Според него „Грийнпийс“ е „отвлечен“ от политическата левица – тя схваща, че в екологичното движение има пари и власт. По неговите думи политическите активисти в Северна Америка и Европа превръщат „Грийнпийс“ от организация, основана на науката, в политическа организация за набиране на средства.
Той казва: „Движението за опазване на околната среда се превърна повече в политическо движение, отколкото в движение за опазване на околната среда. Набляга се предимно на създаването на истории, които имат за цел да внушат страх и вина на обществото, така че то да им изпраща пари. /…/ Междуправителственият комитет по изменение на климата (IPCC) „не е научна организация, а е политическа организация, съставена от Световната метеорологична организация и Програмата на ООН за околната среда. /…/ IPCC наема учени, които да им предоставят „информация“, подкрепяща наратива за „извънредната ситуация с климата“. Кампаниите им срещу изкопаемите горива, ядрената енергия, CO2, пластмасата и т.н. са заблуждаващи и имат за цел да накарат хората да мислят, че светът ще свърши, ако не осакатим цивилизацията си и не унищожим икономиката си. В момента те оказват негативно влияние върху бъдещето, както на околната среда, така и на човешката цивилизация.“
За съжаление, той наблюдава, че членовете на организацията комуникират предимно при закрити врати с ООН, Световния икономически форум и т.н., като споразуменията им имат предимно политически характер.
Идеологията на алармистите
„Много „екологични“ лидери сега казват, че „хората са врагове на Земята, врагове на природата“. Не можех да приема, че хората са единственият зъл вид /…/ като всички останали видове са добри, дори хлебарките, комарите и болестите“, наскърбен е Мур.
Във все повече световни проблеми се прокрадва идеологията, че за света е по-добре броят на хората да се редуцира. Освен лабораторните пандемии, към които продължава безотговорното отношение и непроучените ваксини, които насила изместват стария тип лечения, все по-гласовити стават средите, които плашат младите хора в развитите страни да не смеят да раждат поколение. Защото видите ли, то така или иначе щяло да стане жертва на климатична катастрофа. А може би – и причина за нея…
„Но хората, които казват това, не са са съгласни да бъдат първите, които да си отидат. Те се държат така, сякаш превъзхождат другите. Този вид „гордост“ и „самонадеяност“ е най-лошият от кардиналните грехове“ – посочва Мур.
Лъжите за въглеродния диоксид
Освен че развенчава маса от популярните митове за вредата от хлора, пластмасата, или намаляването на полярните мечки, Патрик Мур особено сериозно се аргументира относно прословутите въглеродни емисии, за които днес взаимно се преследваме, все едно носим в себе си експлозив.
Мур е възмутен, че днешното младо поколение се индоктринира, че хората не са достойни същества и унищожават земята. Тази идеология ги кара да се чувстват виновни, безпомощни и да се срамуват от себе си, вместо да се усещат като стопани и на Земята, и на своя живот.
„Данните са категорични, че светът се затопля от около 1700 г., 150 години преди да започнем да използваме изкопаеми горива. През 1700 г. е бил пикът на Малкия ледников период, който е бил много студен и е причинил безплодие и глад. Преди това, около 1000 г. от н.е., е бил средновековният топъл период, когато викингите са обработвали Гренландия. Преди това, около 500 г. от н.е., са били Тъмните векове, а преди това – Римският топъл период, когато е било по-топло от днес, а морското равнище е било с 1-2 метра по-високо от днешното“, показват проучванията на Мур.
Мур представя графика на температурата, измервана непрекъснато в продължение на 350 години (от 1659 до 2009 г.) в централна Англия. „До около 1950 г. количеството на използваните изкопаеми горива и отделяния CO2 са били много малки в сравнение с днешните. Не знаем каква е причината за тези периодични колебания на температурата, но със сигурност това не е бил CO2. Ако въглеродният диоксид беше основната причина за затоплянето, тогава би трябвало да има повишаване на температурата по кривата на въглеродния диоксид, но това не е така“, обяснява той.
Мур твърди, че демонизирането на CO2 е „напълно нелепо“. Той уточнява, че CO2 е в основата на целия живот на Земята и концентрацията му в атмосферата днес все още е по-ниска, отколкото е била през по-голямата част от съществуването на живота.
Проучване от 2013 г. установява, че през последните 30 години повишените нива на въглероден диоксид (CO2) са допринесли за увеличаването на зелената растителност в сухите райони на света. Австралийската правителствена агенция CSIRO провежда изследването съвместно с Австралийския национален университет (ANU). Картата по-долу показва спътникови наблюдения от 1982 до 2010 г. в части от сухите райони на Австралия, Северна Америка, Близкия изток и Африка.
Измислената терминология
Според Мур почти всички земеделски стопани в света купуват CO2, за да го впръскват в оранжериите си и да постигнат до 60% по-високи добиви. Подобно на Британска Колумбия, Южна Корея има много планини с не толкова плодородни земи. Фермерите, които използват оранжерии, вкарват в тях до два или три пъти повече CO2, отколкото е в атмосферата.
Мур твърди, че „въглеродна неутралност“ е политически, а не научен термин: „Просто е погрешно да наричаме CO2 „въглерод“. Въглеродът е елемент, от който са съставени диамантите, графитът и саждите. [А] CO2 е молекула, която съдържа въглерод и кислород и е невидим газ, който е основната храна за всичко живо“. Разбира се, това го знаем и от учебниците по химия!
„Нетно нулево потребление“ също е политически термин, ползван от активисти като Ал Гор, Леонардо ди Каприо и Грета Тунберг, никой от които не е учен.“
Към момента големи държави с огромни икономики като Русия, Китай, Бразилия, Индонезия, и много от африканските страни съставят над половината население на Земята и официално не са съгласни с безумните програми за борба с изкопаемите горива.
Мур напомня, че изпаренията от двигателите не са CO2; те са други вещества, тъй като CO2 е невидим и без мирис. А въглищните централи, построени днес, са много по-чисти от тези, построени преди 20 години.
За екологията трябва да има дебат. Вместо това сме свидетели на извиване на ръце на държавно ниво и на укриване на истини от умореното население, бягащо от отговорност в някаква Метавселена на удоволствието.