Медията на скритата истина. За нещата каквито са!

Немската статистическа служба: Има корелация между свръхсмъртността и ваксинацията

Стойността на човек не зависи от неговия ваксинационен статус.“ Това заяви по повод ново проучване д-р Уте Бергнер, член на областния парламент на Тюрингия. Това ново проучване на свръхсмъртността в Германия показва, че „колкото по-висок е процентът на ваксинация, толкова по-висока е свръхсмъртността”.

На 17-и декември, след заседание на парламента на област Тюрингия, депутатът представи на министъра на здравеопазването Хайке Вернер озадачаващо проучване за свръхсмъртността в Германия. Анализираните в него данни се отнасят за периода от 6 септември 2021 г. до 10 октомври 2021 г. Те са базирани на публикации на Федералната статистическа служба и Института Роберт Кох (ИРК). Учените проф. д-р Ролф Щайер и д-р Грегор Каплер стигат до извода, че свръхсмъртността в Германия е тясно свързана с процента на ваксинация.

Наистина ли „масовата ваксинация води до намаляване на смъртността”? 

Проучването гласи, че корелацията между процента на ваксинация и свръхсмъртността е удивително висока и преди всичко в неочаквана посока. Тя би следвало да е отрицателна, ако се цели да се докаже, че колкото по-висок е процентът на ваксинация, толкова по-ниска е свръхсмъртността. Изглежда обаче се оказва точно обратното. Свръхсмъртността може да бъде открита във всичките 16 провинции обекти на проучването. Броят на смъртните случаи от Covid, отчетени от ИРК през разглеждания период, представлява само относително малка част от свръхсмъртността, и най-вече не може да обясни проблема, че колкото по-висок е процентът на ваксинация, толкова по-висока е свръхсмъртността. 

Д-р Уте Бергнер апелира към преустановяване на натиска върху хората, които не са ваксинирани, и подчертава, че това е личен избор на гражданите. В допълнение изразява виждането, че 3G (3G е въведено на 10 ноември 2021 г. правило в Германия, изразяващо се в разрешение за достъп до определени места и услуги само на хора, които са ваксинирани срещу или са се възстановили от Covid-19) е ексклузивно и дискриминационно решение, като настоява на база на представената корелация, съответните рестрикции да се преразгледат. 

Какво представлява изследването?

Като за начало и основа авторите на изследването посочват интерактивни графики на официалния сайт на статистическата служба, които възпроизвеждат седмичния брой на смъртни случаи в периода от 2016 до 2021 г., сравнени по години. Посочват и втора интерактивна графика, която ясно показва сравнението по седмици между средната стойност (смъртни случаи) за периода 2016–2020 г. и стойността за 2021 г. Ако погледнете от 36-а до 43-а седмица, можете да разчетете свръхсмъртност като абсолютно число, сравнявайки 2021 година и средната стойност за периода 2016–2020 г. В някои седмици на 2021 всъщност има около 2000 смъртни случая повече от средната стойност за 2016 до 2020 г.

В резюмето на изследването авторите обясняват, че сравняват данните за общата смъртност и за ваксинацията, защото са достоверни данни, тъй като броят на смъртните случаи и нивата на ваксинация са записани достоверно. Защото въпросът дали някой е бил ваксиниран два пъти е толкова безспорен, колкото и въпросът дали някой е починал. 

Докато случаят с по-сложните променливи (параметри) като например причината за смъртта (cause of death) не е точно такъв: определянето на причините за смъртта, като например „инфекция с Covid-19“, зависи до относително голяма степен от интерпретации и не във всеки случай може да се заключи, че положителният PCR-тест е доказателство, че това е причината за смъртта. От друга страна, фактите за общата смъртност и ваксинирането сами по себе си позволяват значително по-малко свобода за интерпретации и съответно по-точни изводи.

Изчисляването на свръхсмъртността

На първо място, за всяка от 16-те провинции на Федерална Република Германия са събрани броят на смъртните случаи за седмиците от 36-а до 40-а за всяка година от 2016 до 2021 г. За да се извърши сравнението с 2021 г., са осреднени показателите за 36–40 седмици за периода 2016–2020 г. За всяка федерална провинция тези средни стойности от последните няколко години са основата за сравнения с 2021 г. За сравнителния анализ е изчислено съотношението на броя на смъртните случаи през 2021 г. в периода от седмица 36 до седмица 40 към средните стойности, които по-горе бяха споменати и след това умножени по 100. 

Ако резултатът е 100, това означава, че няма нито увеличена, нито по-малка смъртност, докато съотношението 110 означава, че точно 10% повече хора са починали през разглеждания период през 2021 г., отколкото средната стойност за предходните 5 години. Реалните числа варират между 16-те федерални провинции между 102,2 (Саксония) и 115,7 (Мекленбург-Предна Померания). Колкото по-голямо е отклонението от 100 нагоре, толкова по-голяма е свръхсмъртността в съответната федерална държава. След като се взема процентът на ваксинация, се изчислява корелацията със свръхсмъртността. 

За да се изчисли корелацията, се взема предвид обстоятелството, че 16-е провинции имат много различно население. Градът-провинция Бремен, например, има само около 0,68 милиона жители, а провинция Северен Рейн-Вестфалия, от друга страна, около 17,92 милиона. При изчисляване на въпросната корелация е придадена по-голяма тежест на относителния размер на популацията (като средни стойности и като дисперсии) и по този начин се избягват изкривявания на съотношенията в малките провинции.

Следващото изображение показва диаграма на разпръскване на 16-е точки от данни (на федералните държави). Степента на ваксинация е показана по хоризонталната ос, а съотношението е показано по вертикалната ос, като размерът на площта на точките представлява относителния брой хора.

„Корелацията е +.31, удивително висока и най-важното в неочаквана посока. Всъщност тя трябва да бъде отрицателна, за да може да се каже: колкото по-висок е процентът на ваксинация, толкова по-ниска е свръхсмъртността. Оказва се, че корелацията показва точно обратното и това спешно трябва да бъде изяснено. Свръхсмъртност може да се наблюдава във всичките 16 страни. Броят на смъртните случаи от Covid, отчетени от RKI през разглеждания период, представлява само относително малка част от свръхсмъртността и най-вече не може да обясни критичния факт: колкото по-висок е процентът на ваксинация, толкова по-висока е свръхсмъртността.“, изтъкват авторите на проучването.

Изводите от резултата на изследването

Най-прякото обяснение и директен извод е, че колкото се увеличава броят ваксинирани, толкова ще се увеличи и свръхсмъртността, тъй като са в пряка корелация.

По отношение на изложените данни и анализи авторите не отричат, че са възможни и други косвени обяснения и за тази корелация трябва да продължи наблюдението. 

Интересно е, че подобни данни за свръхсмъртност не се отчитат само от Немския Институт Роберт Кох. Наскоро изпълнителният директор на застрахователната компания OneAmerica Животозастраховане гръмна с новината, че в щата Индиана смъртността се е увеличила с 40% за последните две тримесечия на 2021 г. Той подчертава, че това е нечувано и много повече от това, което са предвиждали при вероятно катастрофично събитие. Той потвърждава, че тези данни са консистентни на национално ниво в индустрията. Оказва се, че данните се разминават с потвърдените смъртни случаи заради Ковид-19, т.е. коронавирусът не е причината за това увеличение на смъртността.

В общи линии, не малко проучвания в цял свят опровергават посредством емпирични способи агресивно натрапваните вече от година твърдения, че ниските нива на смъртност са свързани с по-висок процент на ваксинация. В даден момент е възможно отново да се върнем на въпроса дали ваксините са безопасни.

Богари Медия
Богари Медияhttps://bogari.bg/
Bogari Media - Медията на скритата истина - за нещата каквито са!

Последно качени